Kategorie

Przesyłki kurierskieCennik krajowy

Paczka do 2kg - 14zł            
Paczka od 2 kg do 5 kg - 15 zł
Paczka od 5 kg do 10 kg - 17zł
Paczka od 10 kg do 15 kg - 18 zł
Paczka od 15 kg do 20 kg - 20 zł


Opłaty dodatkowe:
Przesyłka za pobraniem +10zł
Dokumenty zwrotne +10zł
Ubezpieczenie (5 000 zł) TYLKO +1 zł !!

Paczki niestandardowe:
Paczka/Paleta  do 100 kg - 140 zł

Przy większych zamówieniach dostawa Gratis!

Telefony

Kierownik sprzedaży:

Dawid: 695 111 334

Sklep:

Patryk: 695 366 111

Dariusz: 601 066 111

Sklep: 32 209 11 90

Φ Φ Φ Φ Φ Φ Φ Φ Φ Φ Φ Φ Φ

boschonline.pl

Zapraszamy na nasz
nowy sklep internetowy

ONLINE.pl

wszystkie produkty Bosch
w jednym miejscu!

Geo Fennel FL 55 PLUS HP automatyczny projektor laserowy

  • Kod: gf_132284
  • Waga: 4.18 kg
  • W magazynie: 0 szt.
  • Dostępność: Na zamówienie
  • Producent: Geo Fennel
  • Cena brutto: 2 699,00 zł3 683,85 zł
  • (Cena netto: 2 194,31 zł)
  • szt.
  • Poleć produkt

Automatyczny projektor laserowy FL 55 PLUS HP

Kompaktowy automatyczny laser budowlany wykonany w technologii HighPower. Wiązka emitowana przez diodę HP jest bardziej jaskrawa i lepiej widoczna, niż lasera ze standardową diodą. Instrument emituje trzy długie linie pionowe podłoga-ściana-sufit tworzące dwa kąty proste i przecinające się na suficie, linię poziomą krzyżującą się z liniami pionowymi oraz punktową wiązkę pionownika w dół umożliwiającą przenoszenie wymiarów z podłogi na sufit.

Automatyczny kompensator eliminuje konieczność ustawiania przyrządu wg libelli. Przyrząd ma możliwość pracy w trybie manualnym oraz współpracy z detektorem wiązki liniowej (detektor w komplecie).

Łatwa obsługa, wydajna praca
Mechaniczny kompensator nowej generacji z tłumieniem magnetycznym umożliwia automatyczne wyznaczanie pionów i poziomów bez przygotowania.
Urządzenie emituje jednocześnie trzy linie pionowe tworzące dwa kąty proste, linię poziomu przecinającą się z liniami pionowymi oraz plamkę pionownika w dół. Linie pionowe i poziome przebiegając w całym zakresie podłoga-ściany-sufit tworzą pełny obrys pomieszczenia.
Sygnalizacja optyczna i akustyczna wychylenia przyrządu poza zakres samoregulacji eliminuje powstawanie błędów w wyznaczaniu pionów i poziomów.
Tryb Pulsacji (P) - instrument współpracuje z detektorami wiązki laserowej FR 55 i FR-55M. Dzięki zastosowaniu detektora zasięg pracy lasera zwiększa się do 80m Detektor wiązki laserowej FR 55 w komplecie,
Praca w trybie manualnym z wyłączonym kompensatorem - umożliwia kreślenie linii pod dowolnym kątem.
Niezależne włączanie poszczególnych linii siatki i wiązki pionowej pozwala oszczędzać baterie i maksymalnie dostosować instrument do wykonywanego zadania.
Przestawne koło poziome z podziałem stopniowym umożliwia szybkie nastawienie żądanego kąta.
Śruba obrotu głowicy umożliwia precyzyjne ustawienie siatki względem konstrukcji.
Diody laserowe HP 635 nm dają silne jaskrawe światło zwiększając zasięg lasera.
Odłączany trójnóg z nóżkami o regulowanej wysokości umożliwia dokładne ustawienie przyrządu nad punktem naziemnym i zgrubne wypoziomowanie lasera.
Funkcja pionownika laserowego umożliwia przenoszenie punktów z podłoża na sufit.
Standardowe mocowanie 5/8" pasuje do typowych statywów geodezyjnych, statywów z kolumną o regulowanej wysokości oraz do kolumny rozporowej KS 3.

Funkcjonalna klawiatura złożona z 5 przycisków jest czytelna i umożliwia użytkownikowi szybki dostęp do wszystkich funkcji urządzenia. Osobno załączane linie pozwalają dostosować emitowaną siatkę lasera do aktualnych potrzeb. Jednocześnie wyłączenie zbędnych linii oszczędza baterie. Przycisk P (pulsacji) uruchamia tryb współpracy z detektorami laserowymi FR 55 oraz FR 55-M , które odbierają sygnał linii lasera. Dzięki tym urządzeniem można ustalić położenie niewidocznej gołym okiem linii. Przydaje się to szczególnie podczas pracy na zewnątrz budynków. Wówczas zasięg lasera zwiększa się do ponad 80m. Przy pomocy detektora można wykonywać prace niwelacyjne na mniejszym placu budowy. Przycisk przekreślonej libelli załącza tryb manualny (wyłącza kompensator) umożliwiając wyświetlanie linii pochylonych pod dowolnym kątem.

Standardowe gniazdo mocowania 5/8"
umożliwia zamocowanie przyrządu na tradycyjnym statywie budowlanym, statywie z wykręcaną kolumną oraz kolumnie rozporowej KS3.

Składany i odłączany trójnóg służy do precyzyjnego ustawienia lasera nad żądanym punktem. Gdy używamy instrumentu stawiając go na podłożu, trójnóg stanowi stabilną podporę. Wykręcane nóżki umożliwiają wykonanie wstępnego (zgrubnego) poziomowania. Trójnóg został zaprojektowany w ten sposób, że po jego odłączeniu można nadal korzystać z pokrętła precyzyjnego obrotu głowicy.

Przestawiane koło poziome z podziałem stopniowym pozwala na szybkie nastawianie żądanego kąta. Wklęsły nadruk jest dobrze widoczny i odporny na ścieranie. Przy pomocy pokrętła precyzyjnego obrotu głowicy można dokładnie ustawić siatkę linii lasera wg osi konstrukcyjnych. Precyzyjne nastawianie koła poziomego funkcjonuje także po odłączeniu trójnogu.

Podświetlana libella służy do wstępnego (zgrubnego) poziomowania instrumentu informując jednocześnie o załączeniu przyrządu. Dostępne z zewnątrz trzy śrubki rektyfikacyjne umożliwiają łatwą korektę wskazań libelli.

Walizka transportowa wykonana z plastiku i wypełniona profilowaną gąbką znakomicie zabezpiecza instrument przed uszkodzeni podczas transportu. Posiada miejsce na kompletne wyposażenie, a ciasno przylegająca twarda gąbka unieruchamia przyrząd w bezpiecznej pozycji.

Wyposażenie standardowe obejmuje:
Automatyczny projektor laserowy FL 55 PLUS,
Detektor wiązki laserowej FR 55,
Uchwyt umożliwiajacy zamocowanie detektora na łacie,
Odkręcany i składany trójnóg do ustawiania lasera nad punktem,
Okulary poprawiające identyfikację linii w silnym świetle zewnętrznym,
Tarczkę celowniczą montażową z uchwytem magnetycznym,
Pakiet akumulatorów Ni-MH,
Ładowarkę akumulatorków,
Dodatkowy zasobnik na baterie alkaliczne,
Walizkę z profilowanym wnętrzem z twardej gumy. Mieści w sobie całe wyposażenie i zabezpiecza instrument w transporcie.

Dane techniczne automatycznego projektora laserowego FL 55 PLUS
Parametr: FL 55 PLUS
Dokładność: 3mm/10m
Zasięg bez detektora ø: 30m (w zależności od oświetlenia zewnętrznego)
Zasięg z detektorem ø: 80m
Zakres samoniwelacji: ±3,5°
Długość fali światła: 6 x 635nm
Klasa ochronna lasera: 3R
Czas pracy: 12
Zasilanie: pakiet Ni-MH lub 4 x AA baterie alkaliczne
Mocowanie: wolnostojący, do statywu do konsoli kolumny KS 3
Funkcja P (pulsacji): TAK
Tryb manualny: TAK
Wymiary [mm] (ze złożonymi nóżkami): 135 x 255 x 135
Masa: 1,78kg
Masa w walizce: 4,18kg